Rengastajat

Päivitetty 27.3.2017

 

Löytäessäsi mielenkiintoisen linnunpesän voit tilanteen mukaan ottaa yhteyttä lintujen rengastajaan. Tässä muutamien Merenkurkun alueella liikkuvien rengastajien yhteystietoja. Nimeä klikkaamalla pääsee näkemään Rengastustoimiston tilastopalvelusta kyseisten henkilöiden vuosittaisia rengastusmääriä.

Nimi Kotikunta Rengastusluvan laajuus Puh.
Aarne Lahti Vaasa Pesäpoikaslupa 0505117513
Allan Stenmark Vöyri Pesäpoikaslupa 0503254801
Jan Nyman Vaasa Pesäpoikaslupa, Seurantapyyntilupa 0503773931
Jouni Kannonlahti Vaasa Pesäpoikaslupa, Lintuasemalupa 0505240551
Juhani Koivusaari Vaasa Rajoitettu 0400881349
Mika Lehtonen Laihia Rajoitettu 0405944329
Pekka Peura Vaasa Pesäpoikaslupa 0440244451
Tomas Lövdahl Vaasa/(Norja) Rajoitettu 0504118910
Ralf Wistbacka Luoto Pesäpoikaslupa 0505166817
Leif Öling Vöyri Rajoitettu 0504130354
Matti Maskulin Vaasa Pesäpoikaslupa 0503775851
Pertti Malinen Vaasa Rajoitettu 0505544405
Matias Snellman Vaasa Rajoitettu
Stefan Sjöholm Maalahti Rajoitettu 0500202409
Tapio Osala Vaasa Rajoitettu
Matts Finnlund Rajoitettu
Timo Lumme Mustasaari Rajoitettu
Juha Pikkarainen Mustasaari Rajoitettu  0445498313
Asseri Laitinen Vaasa Rajoitettu 0445664290
Roland Lillkåla Vaasa Rajoitettu 0505956240

 

Kontrollilistaukseen pikalinkki